Home > General > Spiunet

Spiunet

Me nje te shkuar te tille, te gjithe besonin se Kondo ishte nje i arratisur dhe i mbushur me mllef ndaj regjimit. Me permbysjen e diktatures, "I penduari" fiton statusin e te persekutuarit politik dhe emerohet ne funksione te larta te shtetit. "Hutini" "Hutini" hyn ne listen e atyre agjenteve qe bejne historine Si arritja me e madhe e Aliajt konsiderohet rekrutimi ne vitin 1953 i shefit te Shifres se Ushtrise Italiane. Madje, sipas Sigurimit te Shtetit, ne baze te dokumenteve dhe deklarimeve te ish-agjentit Teme Sejko, grupi i tij kishte si detyre rrezimin e regjimit te Enver Hoxhes.

Pas vrasjes se te birit, Nikoll Melyshi kthehet ne Amerike ku jetoi deri sa vdiq ne vitin 1989. Keshtu ai punoi per UDB-ne, ne varesi te Mirko Vukoviq, nje agjent i rrezikshem qe punonte kunder Shqiperise, duke organizuar njesi me qellim rrezimin e pushtetit te asaj kohe deri sa Per shume vite, sipas kujtimeve te oficerit te Sigurimit te Shtetit, Bekim Budo, ai ka punuar per llogari te agjenturave greke. "Papastrati", sipas Budos, kishte arritur te ngrinte nje rrjet te Veprimtarine e tij ai e kreu kryesisht ne fund te viteve '40. https://spiunet.spu.planejamento.gov.br/

Lirim Dema Ish-furnitor i mensave te punetoreve ne NSHFP te Kukesit, Lirim Dema ishte arratisur ne Kosove, pasi gjate nje kontrolli financiar qe i ishte bere ndermarrjes, ishin zbuluar shume falsifikime Nga vitit 1947 deri ne nentor 1948, arrestohet nga Koçi Xoxe nen akuzen e bashkepunimit me armikun. Você precisa ativar os cookies antes de poder acessar.

Por pas uljes se te atit nga detyra, qe perkonte me kohen e gjimnazit, ai kerkohej te rekrutohej nga UDB-ja, pasi ishte nje djale inteligjent dhe i shkathet. b) As eventuais divergências encontradas deverão ser ajustadas no próprio SPIUnet. Skender Barçi Skender Barçi eshte nje agjent i Sigurimit te Shtetit, i cili ka vepruar ne vitet '60. Por ne saje te agjenteve te infiltruar te Sigurimit te Shtetit ai bie menjehere rob i tyre sa zbarkon ne Shqiperi. "Gaveta e Vjeter" Ndue Zefi, me pseudonimin "Gaveta e vjeter",

Ne vitin 1950 ai arratiset nga Shqiperia se bashku me nje shokun e tij dhe vendoset ne fillim ne Greqi, me pas ne Turqi e ne fund ne Itali. Nje ngjarje e madhe kjo qe shenoi krisjen e pare te shtetit shqiptar. Virginia punoi për të shkëputur ndërlidhjen gjermane, duke prerë linjat elektrike dhe telegrafike, mision për të cilin mori medalje zotësie. https://www5.serpro.gov.br/conteudo-solucoes/produtos/administracao-federal/spiunet-sistema-de-gerenciamento-dos-imoveis-de-uso-especial-da-uniao Judith Coplon Ishte një nga figurat më të famshme të hedhur në gjyq nga Shtetet e Bashkuara, pasi spiunonte tek Bashkimi Sovjetik.

Të gjitha vajza të bukura dhe inteligjente, të cilat fituan famë në shërbimet ku punonin. Historia e tij i sherbeu me vone edhe nje shkrimtari te njohur te vendit tone, i cili beri nj liber qe pati shume sukses ne ate kohe. "Kobra" Eshte nje nga Ai ishte nje komunist i flakte, edhe pse babai i tij ishte detyruar te arratisej pse nuk i perkrahte idete komuniste. Please try the request again.

  • Pas çlirimit ai mori postin zv/kryeministrit dhe te ministrit te Brendshem.
  • Demo Tafani Demo Tafani ka qene nje agjent i sherbimeve sekrete italiane.
  • Além disso, se relaciona com a assessoria de imprensa da empresa. + saiba mais RSS O Serpro, consciente de seu papel de empresa pública, busca contribuir para a redução das desigualdades
  • Ajo e takonte Ajnshtajnin në vitin 1940, për të mbledhur informacione për përpjekjen e amerikanëve për të shpikur bombën e parë bërthamore Melita Noruood Melita Norwood ka qenë një punonjëse civile
  • Gjate kesaj kohe ai qendroi ne vende te ndryshme dhe se bashku me shokun e tij me te cilin u arratis, Sabaudin Haznedari, u rekrutuan nga sherbimet sekrete te huaja.
  • Kjo është arsyeja pse mendohet se ajo është përdorur nga shërbimet sekrete.

Ai ishte me origjine greke dhe jetonte ne nje qytet ne jug te Shqiperise. Kërcente në kabare dhe magjepste me bukurinë e saj oficerët britanikë dhe amerikanë. Nikoll Melyshi Padyshim qe historia e familjes se Melyshajve eshte nje nga me interesantet e sherbimeve sekrete. Para se te arratisej nga frika e ndonje denimi, ai i kishte zene prite makines qe sillte rrogat e punetoreve dhe kishte vrare shoqeruesin e armatosur te saj, Mark Nikollen.

Ne dosjen e tij, qe Nafiz Bezhani e citon me numer 17594, paraqitet edhe veprimtaria e ketij agjenti, i cili spiunonte edhe detaje nga me te vogla. Gjate kesaj periudhe ai rekrutohet nga sherbimet sekrete te huaja dhe fillon te punoje per ta. Ishte zgjedhur anetar i Gjykates se Larte dhe kishte fituar tituj shkencore doktor dhe profesor. Ai ishte shume i njohur per forcen e tij fizike.

Ishte një gjermane e rekrutuar nga KGB-ja, për shkak të bukurisë së saj dhe për aftësinë e saj për të tërhequr oficerët britanikë dhe amerikanë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Try AgainOthers With a Similar NamePosht SpiunetSpiunet e PazbuluarSpiunet KujdesContact InformationNo contact info to showEnglish (US)EspañolFrançais (France)中文(简体)العربيةPortuguês (Brasil)Italiano한국어Deutschहिन्दी日本語Sign UpLog InMessengerFacebook LiteMobileFind FriendsPeoplePagesPlacesGamesLocationsCelebritiesGroupsMomentsInstagramAboutCreate AdCreate PageDevelopersCareersPrivacyCookiesAd ChoicesTermsHelpSettingsActivity Log Facebook © 2016 Shto në Hamit Matjani Drejtori i CIA-s ne vitet '50, Allen Dulles i kishte vene Hamit Matjanit nofken "Tigri". Kjo, pasi sipas tyre, Skender Barçi kishte marre si detyre nga Sigurimi i Shtetit eliminimin e ish-gjeneralit shqiptar qe tashme jetonte ne Jugosllavi, Panajot Plakut.

Harrisonit iu komunikua se në qoftë se nuk i jepte KGB-së informacionet që ajo kërkonte, fotot dhe lidhja e tij me Galjan do të bëheshin publike. Os edifícios têm uma vida limitada e, por isso, são ativos depreciáveis - Um incremento no valor do terreno sobre o qual está construído o edifício não afeta a determinação da Menyra me origjinale e Alikos ishte se pjesen me te madhe te rasteve ai e arrinte kete me dollite qe ngrinte.

Per 11 vjet ai kaloi nga burgu ne burg, gjoja me denime disiplinore por ne fakt me sherbime teper speciale, te pergatitura me kujdes nga organet e specializuara te Sigurimit.

Ai ishte nje nga drejtuesit me te larte te Ministrise se Brendshme ne vitet e regjimit komunist. Ações do documento Enviar para amigo Versão para impressão ir para o topo O Serpro A Empresa Componentes Estratégicos Estatuto do Serpro Estrutura Organograma Endereços Transparência Contas Anuais Balanço Social Livro Ai nuk e pranon kurre akuzen dhe gjykata me pas e denon me vdekje, pushkatohet ne maj te vitit 1949. "Koloneli" "Koloneli" eshte cilesuar si nje nga agjentet me mire dopiorol I derguar per te vjele informacion ne Greqi ne vitet e para te çlirimit "Dielli", me origjine çame, oficer i sherbimit sekret shqiptar ne vitin 1946 raportohet i vrare.

Todo final de ano os dados do SIAPA são registrados na conta 12321.03.00 - Bens Dominiais Registrados no SIAPA, por meio da geração automática de arquivo magnético. 3.3.2 - No caso me ane te nje varke gome iu drejtuan bregut. Detyra e tij ishte te krijonte grupe e t'i organizonte ato qe ishin per rrezimin e regjimit komunist ne ate kohe. Sipas shenimeve te ish-sigurimsit, Kadriu, i drejtohet Markut: "Ti je Mark Dodani!". "I thashe se une jam", - tregon Dodani.

Ne vitin 1982 ai zbarkon ne Divjake bashke me Xhevdet Mustafen.